Terenska nastava 1. i 2. razreda naše škole
Autor: Nataša Kresoja, 30. 5. 2012.

U suradnji s Turističkom zajednicom grada Donjeg Miholjca i voditeljicom, gospođom Melijom Vidaković,  učenici prvih i drugih razreda naše škole  su posjetili Donji Miholjac u svrhu obavljanja terenske nastave pod naslovom :   Upoznajmo svoj grad

Pod budnim okom  svojih učiteljica  Milice Kolar , Željke Kovačević , Ane Majdenić i Senke Svoren, 25. svibnja 2012. , u prijepodnevnim satima ( od 9.00 – 12.00 h ) učenici naše škole imali su terensku nastavu.   Obrazovne i odgojne zadaće ove terenske nastave su bile : zorno upoznavanje učenika s izgledom najbližeg grada ; kulturnim , povijesnim, privrednim, obrazovnim , zdravstvenim i dr. ustanovama u gradu;  uvježbavanje pravilnog ponašanja u prometu te kulturnog ophođenja u javnim ustanovama i na javnim mjestima.

Učenici su posjetili i razgledali  dvorce obitelji  Prandau i Mailath ,crkvu sv.Mihaela Arhanđela te miholjačke parkove s čijim vrednotama i ljepotama ih je upoznala gospođa Željka Crnčan, u svojstvu turističkog vodiča.

Učenici su zatim  posjetili i Gradsku knjižnicu u kojoj ih je dočekala gospođa Mirjana Pečner,  dipl.knjižnjičar,  i uputila ih u način učlanjivanja u knjižnicu, mogućnosti  posuđivanja i pravilnog ponašanja prema knjigama te pristojnog  ponašanja u knjižnici i čitaonici.

U dogovoru s gospodinom Damirom Šiplika, voditeljem miholjačkog Vatrogasnog društva učenici su razgledali vatrogasna vozila , odjeću i alatke vatrogasaca te ih je nazočni vatrogasac uputio u načine zaštite od požara i načine obavještavanja vatrogasaca o nastanku požara .

Na kraju su učenici posjetili i razgledali  Autobusni kolodvor o čijim dijelovima, namjeni, kulturnom ophođenju na kolodvoru te  sredstvima javnog prijevoza im je govorio glavni prometnik , gospodin Željko Kozić .

Nakon održane terenske nastave učenici su se prepuni dojmova vratili u svoja mjesta stanovanja.

Učiteljice prvih i drugih razreda

Više u našoj foto-galeriji