« Svibanj 2024 »

DAN ŠKOLE 2024.
Autor: Ljiljana Cecelja, Krešimir Lagetar, 30. 4. 2024.

U ponedjeljak, 29. travnja 2024. obilježili smo Dan škole.

Na početku se prisutnima obratio ravnatelj škole, prof. Krešimir Lagetar i srdačno pozdravio učenike i nastavnike, roditelje i goste. Izrazio je zadovoljstvo činjenicom da su ove godine učenici naše škole sa svojim nastavnicima mentorima uspješno predstavljali školu na brojnim natjecanjima znanja i sportskim natjecanjima. Kratko se osvrnuo na poboljšanja uvjeta u matičnoj i područnoj školi, od sjenice-učionice na otvorenom, novog ozvučenja do sportskog igrališta te najavio nova poboljšanja! Svim učenicima i zaposlenicima je čestitao Dan škole i predao mikrofon njima! A učenici i nastavnici su priredili zanimljiv i raznolik program. A učenici i nastavnici su priredili zanimljiv i raznolik program.

Program su započeli najmlađi, učenici drugoga razreda kojima za recitiranje gotovo i nije bio potreban razglas! Nastavnica Željka Kovačević može biti ponosna na njih! Poeziju su odabrali i učenici četvrtoga razreda, čuvari tradicije, koji su kazivali stihove na lokalnom govoru iz pera naše nastavnice Sandre Kopić.

Bilo je i puno glazbe. Tomislav je i ove godine svirao harmoniku, dobro poznatu melodiju Zabavljač. Prvi smo put vidjeli i čuli da i Dino odlično svira harmoniku, a on nam se predstavio s dvije kompozicije. Školski je zbor osim državne himne otpjevao i himnu škole, pjesmu Moja škola za koju je i stihove i glazbu napisala učiteljica Milica Kolar. Voditeljica zbora, nastavnica Valentina Nekić Ivanov je za današnju priredbu odabrala dvije narodne pjesme na kajkavskom dijalektu, a onda pred kraj, sasvim nešto drugačije, pjesmu Let's twist again u kojoj su se zboru pridružile i plesačice!

Igrokazom Razgovor o lektiri su nas zabavili učenici trećega razreda. Osim što su nas zabavili, oni su sa svojom nastavnicom Katarinom Kudric željeli naglasiti da je čitanje važno! Priredbu su lijepo završili učenici drugog i trećeg razreda iz područne škole Črnkovci koji su sa svojim nastavnicama Ivanom Hranueli i Anom Majdenić uvježbali pjesmu i ples Škola je kažu!

Ljiljana Cecelja, knjižničarka

Matea Vincetić, učiteljica informatike