Autor: Ljiljana Cecelja, 9. 5. 2023.

U petak, 28. travnja 2023. obilježili smo Dan škole.

Na početku se prisutnima obratio ravnatelj škole, prof. Krešimir Lagetar i izrazio zadovoljstvo što nakon nekoliko godina slavimo onako kako treba i onako kako smo uvijek slavili: s roditeljima, gostima škole i bivšim zaposlenicima u publici.

Sve ih je srdačno pozdravio i izrazio svoje zadovoljstvo činjenicom da su u proteklih pet godina uvelike poboljšani uvjeti rada i u matičnoj i u područnoj školi za sve učenike i zaposlenike. Istaknuo je samo neke od poboljšanja: sve su učionice opremljene interaktivnim ekranima, u matičnoj su školi napravljene dvije nove učionice, postavljena je nova kotlovnica, obnovljena kuhinja, krov u holu, proširen parking u dvorištu škole. U područnoj školi u Črnkovcima uređen je hodnik, u dvorištu je kućica-skladište za alat i novu traktor kosilicu, postavljena je nova ograda. Ravnatelj je sa zadovoljstvom istaknuo da se od ove školske godine i u područnu školu dostavljaju domaći kuhani obroci pripremljeni u našoj školskoj kuhinji. Najavio je i nove projekte i nova poboljšanja!

Nakon toga je pozvao gospodina Gorana Aladića, gradonačelnika grada Donjega Miholjca da se obrati prisutnima. Gradonačelnik se posebno obratio učenicima poručujući im da je vrijeme školovanja stvarno najljepše razdoblje u životu svih nas i da ga dobro iskoriste učeći, družeći se i zabavljajući se.

A onda su riječ dobili učenici i nastavnici koji su za Dan škole priredili stvarno zanimljiv i raznolik program. Mnogi od njih prvi su put nastupili na školskoj priredbi, a mnogi su i prvi put imali priliku prisustvovati priredbi.

Jedni od njih su članovi kreativne skupine, mahom prvašići kojima ta činjenica nije smetala da pred brojnom publikom samouvjereno i sigurno kažu stihove koje su uvježbavali, ohrabreni  činjenicom da su ih prvi put iz publike gledali i roditelji i drugi članovi obitelji.

Drugi je razred bio tako siguran i opušten da su se pred svima nama prepirali čija je to mama naj. Dobro su nas zabavili i nasmijali.

Čuvari tradicije su se predstavili stihovima na lokalnom govoru koje je napisala, a onda s njima i uvježbala njihova učiteljica.

Bilo je i puno glazbe. Prvi smo put vidjeli i čuli da Tomislav odlično svira harmoniku. On nam se predstavio skladbom Zečić M. Starokadomskog. Školski je zbor osim državne himne otpjevao i himnu škole, pjesmu Moja škola za koju je i stihove i glazbu napisala učiteljica Milica Kolar. Stihove za pjesmu Škola i pecanje koju smo čuli u izvođenju članica školskoga zbora također je napisala naša učiteljica, učiteljica Sandra Kopić. Karla je bila odvažna s pravom, jer je lijepu a zahtjevnu pjesmu Love in the dark izvela ostavljajući nas bez daha. Nives je bilo malo lakše jer su joj se uz  pjesmu She Found Love pridružile i plesačice. Plesa svakako ne bi nedostajalo jer su se za to pobrinule članice plesne skupine The Falcons plešući uz pjesmu One kiss.

Da je doista bilo lijepo i zanimljivo, uvjerite se u foto-galeriji!

Ljiljana Cecelja, knjižničarka