Autor: Ana Perasić, 24. 1. 2013.

ŠKOLSKA KUHINJA

Poštovani roditelji,

nakon analize rada na kraju 1. polugodišta ove školske godine utvrdili smo da se sve manji  broj učenika hrani u školskoj kuhinji.

Razmišljali smo koji su razlozi  zbog kojih se mali broj roditelja odlučuje da se njihova djeca hrane u školskoj kuhinji. Smatramo da je cijena od 4kn po danu razumna za ovo krizno vrijeme kada cijene hrane stalno rastu. Možda ste vi roditelji nezadovoljni ponudom proizvoda u šk.kuhinji, ali zbog uvjeta u kojima kuhinja djeluje trenutna ponuda je jedino što možemo ponuditi našim učenicima. Pitali smo se što se može kupiti za 4kn u trgovini a da djetetu bude dovoljno za obrok. U školskoj kuhinji za 4 kn po danu dobiju barem pecivo i topli čaj ili mlijeko, a da ne spominjemo da je ponuda školske kuhinje  puno šira (burek sa sirom, štrudla s višnjom, puding, jogurt….).

Osim toga hranjenjem u školskoj kuhinji učenici se uče kulturi hranjenja što je jako važno. U tijeku su rasprave o važnosti zdrave prehrane i uvođenju zdrave prehrane u škole. Vjerujte da bi i mi zaposlenici škole bili presretni kada bi imali uvjete za pripremanje zdravih obroka u školi i nadamo se da će nam u skoroj budućnosti i to biti omogućeno. Do tada moramo biti zadovoljni i s ovim što možemo ponuditi, a ponuda je raznolika. U svakom je slučaju bolje i zdravije da vaša djeca jedu proizvode koji su u ponudi naše školske kuhinje nego čips, čokolade, gazirane sokove što često imamo priliku vidjeti na hodnicima.

Stoga Vas molimo da još jednom razmislite što će vaše dijete jesti u školi te da usmjerite svoju djecu na prehranu u školskoj kuhinji gdje će se za vrijeme obroka  hraniti i družiti sa svojim prijateljima i nastavnicima.

zaposlenici Osnovne škole Hrvatski sokol Podgajci Podravski