Događanja u školi
INTEGRIRANI DAN: Volim svoj zavičaj i moje mjesto
Autor: Nataša Kresoja, 25. 9. 2015.

Dana 22. rujna  2015.godine učenici drugog razreda područne škole Črnkovci, zajedno sa svojom učiteljicom ,Anom Majdenić , održali su integrirani dan i izvanučioničku nastavu na temu:  Volim svoj zavičaj i moje mjesto.

Na satu hrvatskog jezika obradili smo priču :Moj djed i moj zavičaj koja nas je poučila kako voljeti  svoj zavičaj.

Sat prirode i društva  odradili smo podijeljeni u tri skupine od kojih je svaka imala određene zadatke. Krenuli smo u obilazak Črnkovaca i tako sat razrednika proveli u šetnji.

1.skupina:zapisuje značajne građevine i fotografira

2.skupina:zapisuje industrijske i ugostiteljske objekte,trgovine  i fotografira

3.skupina:zapisuje nazive ulica i naselja

Iako mi već dobro znamo svaki kutak našeg sela ono nas je ponovno iznenadilo i oduševilo svojom ljepotom. Radosno iščekujemo obilazak sela Bočkinci ,jer, ipak,  u našem razredu su učenici iz tog sela. Pogledajte kako smo zabavom učili.

Krenuli smo od naše škole, preko mosta iznad rijeke Karašice , do liječničke ambulante i mjesnog groblja. Obišli smo crkvu Svetog Lovre i Vatrogasni dom.

Obišli smo nogometno igralište i DV  Pinokio.

Caffe bar“Calypso“ i Minimarket NTL. Stari električni mlin i pekara  „Črnkovci“

Frizerski salon „Marija“  ,ljekarna, poljoprivredna trgovina i Market „Mladina“,

Market“  Podravina-Bosnić“.

Drvna industrija „Tersa“. Putem smo marljivo zapisivali nazive ulica.

Umorni od šetnje ,ali ponosni na naše malo selo vratili smo se u školu i izvještavali o obavljenim zadatcima.

I sad vi recite da naš zavičaj nije lijep!

Učiteljica Ana Majdenić