Sunce naše
Autor: Nataša Kresoja, 3. 5. 2012.

Nama najbliža zvijezda, objekt štovanja drevnih naroda, izvor topline i svjetlosti, izvor života... Unatoč tome što je predmet zanimanja i proučavanja od najranijih vremena, o Suncu još uvijek ne znamo puno

• Prema starim vjerovanjima, najjači utjecaj Sunca osjećaju osobe rođene u nedjelju popodne, u mjesecu lipnju, srpnju i u godini Sunca.

Osobe koje su pod utjecajem Sunca, neobično su sretne, uspješne, zdrave i dobre.

Lijepe su, snažnog duha, plemenite, inteligentne i uspješne. Ponosne su i ambiciozne, vole zapovijedati i vladati. Žude za sjajem, uspjehom, slavom i priznanjima.

• Za samo jednu sekundu Sunce daje energiju 35 milijuna puta veću od struje što se kroz čitavu godinu proizvede u SAD-u

I zato, svakoga jutra, pri ponovnom susretu sa Suncem,
Našim velikim nebeskim prijateljem,
Sklopimo dlanove i poklonimo se,
Pozdravimo ga,
Poželimo mu lijep i zanimljiv dan proveden s nama,
I zahvalimo mu na njegovom vrijednom trudu,
Na svoj energiji i toplini koju nam daje,
Na prekrasnoj svjetlosti izvana i unutar nas,
Plavom nebu i čistom, blistavom srcu,
I na ovakvom življenju, koje bez njega ne bi postojalo!

Pomra

osmatračima sa Zemlje zakloni Sunce.

pa posmatračima sa Zemlje zakloni Sunce.

enje Sunca nastaje kada se Mesec postavi između Sunca i Zemlje pa posmatračima sa Zemlje zakloni Sunce.

Izvor: Free.zg.; T-portal

Vrijedi pročitati!!

Kada bismo mogli cjelokupno svjetsko covjecanstvo svesti na selo sa stotinu stanovnika, a postujuci omjere (proporcije) svih postojecih naroda svijeta, selo bi bilo sastavljeno ovako:

57 Azijata
21 Europljanin
14 Amerikanaca (sjevernih i juznih)
8 Afrikanaca

52 bi bile zene
48 muskaraca

70 ne-bijelaca
30 bijelaca

70 ne-krscana
30 krscana

89 heteroseksualaca
11 homoseksualaca

6 osoba bi posjedovalo 59% sveukupnog svjetskog bogatstva i svih 6 bi bili iz Sjedinjenih Drzava
80 bi ih zivjelo u kucama bez osnovnih uvjeta stanovanja

70 bi ih bilo nepismenih
50 bi bilo neishranjeno

1 bi umirao
1 bi se radjao

1 (da, samo 1) bi imao kompjuter
1 (da, samo 1) bi imao diplomu

Ako se promatra svijet u svijetlu ovih podataka, potreba prihvacanja, razumijevanja, suosjecanja i edukacije postaje ocevidna.

Razmislite i o ovome:
- Ako ste se jutros probudili zdraviji no bolesniji sretniji ste od milijun ljudi koji nece docekati iduci tjedan.
- Ako nikad niste osjetili opasnost bitke, osamljenost zatocenistva, agoniju mucenja, ugrize gladi, sretniji ste od 500 milijuna stanovnika ovog svijeta.
- Ako mozete otici u crkvu bez straha da vam prijete, muce vas ili ubiju sretniji ste od 3 MILIJARDE ljudi ovoga svijeta.
- Ako u vasem hladnjaku ima hrane, na vama odjece, nad glavom imate krov i imate krevet u koji cete leci, bogatiji ste od 75% stanovnika ovog svijeta.
- Ako imate racun u banci, novac u novcaniku i nesto sitnisa uokolo u nekoj kutijici, zdjelici, pripadate medju 8% najbolje stojecih ljudi na svijetu.
- Ako su vam roditelji jos zivi, a usto, jos uvijek u braku, spadate medju uistinu rijetke osobe.
- Ako mozete procitati ovu poruku blagoslovljeni ste jer ne spadate medju 2 milijarde onih koji ne znaju citati.*

*Izvor: Smijesne_slike.net