Preventivni projekti u našoj školi
Autor: Katarina Ćosić, 4. 12. 2018.

U mjesecu studenom u našoj su školi održana dva predavanja u sklopu dva preventivna projekta: Zajedno više možemo i Sigurnost i zaštita djece na internetu.

Više pročitajte u nastavku.

Projekt Zajedno više možemo nacionalni je preventivni projekt koji se provodi u svim osnovnim školama na području gradova Našice, Đakovo, Beli Manastir, Donji Miholjac, Valpovo, Belišće, Podgorač, Đurđenovac, Koška, Feričanci, Viljevo i Magadenovac. Namijenjen je učenicima 4., 5. i 6. razreda te roditeljima učenika 6. razreda. Cilj projekta je prevenirati zlouporabu opojnih droga i drugih oblika ovisnosti, vandalizma vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja.

Prvo predavanje u sklopu projekta bilo je namijenjeno učenicima 6. razreda naše škole. Predavanje su održali volonteri Gradskog društva Crvenog križa iz Donjeg Miholjca te kontakt-policajac Robert Vrbešić.

Cilj projekta Sigurnost i zaštita djece na internetu je podići razinu svijesti o potrebi sigurnijeg i odgovornijeg korištenja interneta od strane djece i mladih. Također važno je istaknuti da je djecu potrebno upoznati s činjenicom da su pravila u stvarnom i virtualnom svijetu jednaka, tako da sve ono što nije dopušteno niti prihvatljivo u stvarnom svijetu, nije ni u onom virtualnom. Predavanje je učenicima 7. i 8. razreda naše škole održao Darko Ćorković, policijski službenik Odjela prevencije PU osječko-baranjske.