Dan škole 2018.
Autor: Katarina Ćosić, 8. 5. 2018.

Dana 3. svibnja 2018. godine u Osnovnoj školi Hrvatski sokol u Podgajcima Podravskim proslavljen je Dan škole.

Ravnateljičinim pozdravom i čestitkom tim povodom započela je svečana priredba.

Užurbano, uzbudljivo, veselo kao što se i očekuje kad slave djeca koja „NOSE SVJETOVE NA DLANU“, protekao je i ovogodišnji Dan škole.

Zajedno s učenicima i učiteljima svečanoj priredbi pridružili su se roditelji, djedovi i bake i uzvanici - prijatelji naše škole.

Dojmljivoj slici priredbe doprinijeli su članovi Počasne povijesne postrojbe Hrvatski sokol iz Osijeka u svojim živopisnim odorama.

U novoj sportskoj dvorani, ukrašenoj šarenim balonima i likovnim radovima naših učenika, izvedene su  glazbene točke mješovitog pjevačkog zbora i na klaviru - kompozicije poznatih skladatelja. Članovi kulturno-umjetničkih društava iz Podgajaca i Svetog Đurđa razveselili su posjetitelje recitacijama, dijalozima i monolozima na zavičajnom govoru naših sela, te narodnim kolima i slikovitim nošnjama. I članovi dramske i recitatorske grupe imali su svoju točku.

Događaj koji treba istaknuti, proslava je 90. obljetnice rada područne škole u  Črnkovcima, koju su nam priredili učenici mlađih razreda iz Bočkinaca i Črnkovaca prigodnim tekstovima i prezentacijom starih fotografija i dokumenata.

I još nešto, ne manje važno, nakon 18 godina rada ove škole, otvorili smo novouređenu knjižnicu opremljenu potrebnom literaturom i računalima.

P.s.

Zahvalna sam svim bivšim i sadašnjim  učenicima i učiteljima, suradnicima, ostalim djelatnicima škole, roditeljima, mještanima naših sela… prijateljima i dobročiniteljima  koji su  svih proteklih godina nesebično davali svoj doprinos  napredovanju naše škole, prepoznavali i podupirali moje zalaganje iskreno i s puno volje ,te doprinosili da naša djeca odlazeći u nepoznatu budućnost stoje na sigurnim temeljima koje smo zajedno gradili.

Dubravka Stanić,ravnateljica