« Lipanj 2018 »

Godišnji plan i program

Kurikulum

Zvon zavičaja - Dan škole OŠ Hrvatski sokol
Autor: Nataša Kresoja, 4. 5. 2017.

28. travnja 2017. učenici ,učitelji ,zaposlenici škole s roditeljima i gostima proslavili su Dan  Osnovne škole Hrvatski sokol.

Jedan dan u svakoj školskoj godini ima naziv Dan škole. To je dan kad učenici, koji su tijekom godine pohađali izvannastavne aktivnosti iz jezično-umjetničkog područja, odigraju glavnu ulogu te pred  cijelom školom, roditeljima i gostima prikažu ono najbolje što su naučili i izvježbali sa svojim učiteljima. Praznik za oči i uši.

Bilo je pjesama, plesa  sviranja, glume i lijepog govorenja ,a bilo je i suza. Suza od ganuća na starijim licima koji su došli vidjeti svoju djecu i unučad.

Ove godine poseban naglasak stavljen je na zavičajni govor -govor sela Podgajaca Podravskih, jer je uvažena gošća  dr.sc. Marija Znika ,rođ. Opančar( Podgajčanka)promovirala svoju knjigu „Rječnik podgajačkog govora“

Stručno i zanimljivo objašnjavala je posebnosti našeg govora. Kao predstavljačica“ Rječnika podgajačkog govora“ sudjelovala je i prof. dr. Ljiljana Kolenić s Filozofskog fakulteta iz Osijeka.

Ljepoti ovih trenutaka doprinijeli su i naši prijatelji - članovi Povijesne udruga Hrvatski sokol Iz Osijeka.

Dan za pamćenje!

Čestitam i zahvaljujem svim sudionicima programa:  učenicima i njihovim mentorima ,svim učiteljima i ostalim zaposlenicima  naše škole te brojnim gostima među kojima je bio i župan Osječko-baranjske županije dr. Vladimir Šišljagić.

Dubravka Stanić,ravnateljica