"Priča iz davnina" Ivane Brlić Mažuranić, 3.b razred
Autor: Nataša Kresoja, 1. 12. 2016.

Integrirani nastavni dan učenika 3. b razreda ,PŠ Črnkovci povodom obilježavanja stogodišnjice prvog izdanja  "Priča iz davnina"  Ivane Brlić Mažuranić

Dana 28.11.2016. učionice naše škole u Črnkovcima postale su Šuma Striborova ,a mi glavni likovi ove prelijepe bajke. Integracijom nastavnih predmeta hrvatskog jezika,prirode i društva ,likovne kulture i sata razrednika prošetali smo  u parovima  tom šumom ,upoznali bajku i ponovili nastavne sadržaje o nizinskom zavičaju . Nije nam bilo niti malo teško, jer smo to sve radili vježbajući na poligonu spretnosti na satu TZK-a. Na kraju natjecanja dobili smo pobjednički par,koji smo okrunili kao kraja i kraljicu Šume Striborove.

Na satu razrednika u sklopu razrednog projekta „Zajedno s obitelji u školske klupe „ posjetila nas Hanina teta , Iva Savić – njegovateljica za stare i nemoćne,koja je radnica Crvenog križa ,Donji Miholjac. Na temu humano ponašanje (Zdravstveni odgoj ) ispričala nm je o humanosti svog zanimanja ,a mi smo joj postavili niz pitanja na tu temu. Zajedno s njom krenuli smo na izvanučioničku nastavu – u posjet njenoj štićenici koja je ujedno i najstariji stanovnik Črnkovaca,

Kod  bake Ane Ivanišić koja ima 94 godine lijepo smo se zabavili slušajući njene priče iz prošlosti. Zahvalili smo se našim gošćama ,dodijelili im male poklone ,a najvažnije  je da smo shvatili pouku bajke Šuma Striborova  :POMAŽI I POŠTUJ STARIJE OSOBE !

Učiteljica  Ana Majdenić i učenici 3.b razreda