DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: TIHANA GETO, 21. 10. 2014.

„Blago danu koji počinje mirisima kruha“    ( N. Šarić)

Dan kruha-Dan zahvalnosti za plodove zemlje!

Jedan dan u školskoj godini učenici i učitelji s posebnom se pažnjom zaustavljaju na tako važnom dijelu života svakog čovjeka- KRUHU koji je drugo ime za ŽIVOT.

Lijep je to blagdan u našoj školi. Uz Božić , Dan škole… jedan od najljepših i najsadržajnijih.

Birane pjesničke riječi i tonovi zazvone kroz školske prostore pomiješane s mirisima kruha koji su učenici donijeli iz svojih domova.  Škola postaje zajednički dom, zajednički stol-jedna obitelj.

Uzbuđenje i razdraganost.

Sadašnjost i prošlost.

Pogled u budućnost!

Bože,blagoslovi nas!

Dubravka Stanić, ravnateljica

16. listopada u našoj školi obilježili su se Dani kruha. Uživanje u radostima kruha možemo reći da je započelo dan ranije kada su se majke, bake, a i sama djeca potrudili ispeći različite pekarske proizvode i poslastice. Cijela zajednica, škola, djeca i roditelji, i ove Dane kruha učinili su pravim blagovanjem, i uživanjem, jednom riječju, svečanošću. Kao na svakoj svečanosti, pa tako i na ovoj, učitelji i učenici priredili su kratak program krasnoslova, time i hvalospjeva našem kruhu svagdanjem te isto popratili pjesmama velikog i malog zbora naše škole. Dani kruha završavaju njegovim blagovanjem, ali ne prije blagoslova. Ovaj put, zbog nemogućnosti dolaska župnika, za sve nas, hranu je zajedničkom molitvom blagoslovila vjeroučiteljica Liana Weber. A, kasnije, dobar tek!

S. Birović