Posjetila nas je poznata književnica gospođa Željka Horvat Vukelja
Autor: Nataša Kresoja, 21. 5. 2012.

16. svibnja 2012.  godine u našoj školi gostovala je poznata književnica za djecu  gospođa Željka Horvat Vukelja

Susret s učenicima mlađih razreda nazvan je „Slikokaz“ u kojem je književnica slikom i riječima  budila maštu i znatiželju radoznalih učenika. Uvjerila je učenike da priča može nastati od najjednostavnijih  događaja i predmeta, samo je potrebno uključiti maštu .

Učenici su bili vrlo aktivni sudionici ovog susreta i zajedno s književnicom stvarali neobične priče uz pomoć rekvizita koje je ona vadila iz svoje „čarobne" torbe. Bile su to pretežno  sličice  nacrtane na kartončićima.

„Pisci su gospodari svojih priča“, rekla je Željka Horvat Vukelja  ,“jer ih mogu mijenjati po svojoj želji.“ Posebno je naglasila kako treba puno čitati jer čitanjem tuđih priča učimo i razvijamo svoju maštu.

Osim književnog rada Željka Horvat Vukelja  bavi se uređivanjem  časopisa „Modra lasta“ i to kao glavna i odgovorna urednica.

Književnica je svojom jednosatnom „predstavom“ uljepšala dan i usrećila one koji su se s njom susreli.

I veliki učenjak Albert Einstein izrekao je misao da je mašte važnija od znanja!

Učimo  na primjerima učenih i maštovitih ljudi!

Dubravka Stanić,ravnateljica