Danas obilježavamo Dan škole!
Autor: Nataša Kresoja, 30. 4. 2012.

Povodom proslave Dana škole koji se obilježava 30. travnja u našoj školi organizirana je proslava na više nivoa.

27.04.2012. -  petak

10 -  13h BICIKLIJADA na školskom igralištu , AKCIJA “Sigurno u prometu”

29.04.2012.-  nedjelja

11 - 12h sveta misa PRVA PRIČEST

u Crkvi svetog Martina u

Podgajcima Podravskim

30.04.2012. -  ponedjeljak

u 11h svečani program u holu škole te

12h ručak u holu škole

Uvodnu riječ održala je ravnateljica Dubravka Stanić nakon čega je predala mikrofon gradonačelniku Stjepanu Viduki. Gospodin Viduka prvenstveno se zahvalio na pozivu te  pozdravio sve goste,  zaposlenike škole i učenike prije svega.

Nakon toga uslijedio je program uvodnom najavom učenica   voditeljica  Ane,  Dunje i Marinele. Djevojke su najavile bogato osmišljen program koji je , između ostalog, sadržavao:

Tamburaški orkestar  predstavio se  pjesmama «Kiša pada» i « Na jen, na dva, na tri» Veliki zbor otpjevao nam je "Iznad duge", "Gle igre li krasne" .

Naši učenici Gabrijel Veselovac i Luka Pavošević  predstavili su se  Slovenskim plesom i Menuetom, a Luka je  izveo Chopstick i Bugarski ples.

Učenica  Lea Varžić, članica dramske skupine, predstavila se   pjesmom   Mladena Kušeca "Kako".

Pjesme naziva "Kako zvuči školsko zvono","Kad se pjeva", " Dani" , "Da¨l ovaj svijet"  i "Promet" izveo je mali zbor pod budnim okom  svoje učitlejice.

Recitatorsko-dramska skupina nižih razreda predstavila  se  igrokazom "Najljepši cvijet", a  Patricia Ronta,  polaznica glazbene škole Donji Miholjac, izvela nam je na gitari pjesmu "The Gipsy violin"u kojoj smo također jako uživali.

Učenici iz područne škole Črnkovci opisali  su  nam kako je izgledala njihova radionica s roditeljima na temu "Jučer danas sutra"

Učenica 7. razreda Maja Kopić    na sintisajzeru odsvirala je  poznatu pjesmu grupe Beatles  „Yesterday“ uz koju su neki naši gosti lagano i zapjevali što nam je vrlo drago.

Ana Pejin imala je monolog  prema tekstu Jadranka Bitenca koji je oduševio sve nazočne i zaradio ogroman pljesak!

I za kraj, kao što je to i običaj u našoj školi, plesna skupina nižih razreda pripremila je  splet slavonskih kola.

Nakon prigodnog programa, uslijedio je domjenak  u školskoj blagovaoni na koji su rado  se odazvali naši gosti.

Ono što je, također,  važno napomenuti je posjet Udruge "Hrvatski sokol"Osječko - baranjske županije  koji su nas  tijekom cijelog programa počastili stražom u svojim svečanim odorama počasne sokolske garde. Hvala im puno da dodatnom svečanom trenutku kojim su uveličali naš Dan!

Proslava Dana naše škole bila je više nego bogata , počevši još u petak Akcijom "Sigurno i spretno u prometu" te završivši sa prigodnim programom i domjenkom!

Hvala svima na posjeti i vidimo se dogodine!

I da, da ne zaboravimo, pogledajte ukratko kako je to izgledalo u foto - galeriji

vrh