Realizacija Projekta "RIZIČNO PONAŠANJE" u našoj školi
Autor: Nataša Kresoja, 19. 4. 2012.

U našoj školi danas je, učenicima 7. i 8. razreda, održano predavanje pod nazivom RIZIČNO PONAŠANJE - UZROK NASTANKA INVALIDITETA.

Predavač, gosp. Balažić, također paraplegičar, iznio je, kako vlastitim iskustvom tako i općenito, kao  cilj predavanja preventivno djelovanje  na nastanak ozljeda  te time  sprječavanje nastanka samog  inavliditeta.

Iznio je svojom prezentacijom niz korisnih savjeta kako prevenirati ponašanje koje bi moglo biti uzrok nastanka ozljeda .

Učenici naše škole dobili su brošure iz kojih  mogu saznati neke od mogućih rizika za nastanak invaliditeta.  Također su ispunili anonimnu anketu  kojom bi  Udruga mogla dobiti uvid o znanju ili iskustvu naših učenika , a vezano za ovu temu.

Iako ova udruga prije svega okuplja ljude koji su doživjeli ozljedu kralježnice i nastoji im poboljšati život i status u društvu, postoji i obaveza članova da svojim djelovanjem doprinesu smanjenju broja nesreća čije posljedice mogu biti trajni invaliditet. Udruzi je Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi odobrilo financiranje projekta koji će obuhvatiti obilazak svih osnovnih škola u Osječko-baranjskoj županiji te predavanje učenicima 7. i 8. razreda o nekim rizičnim ponašanjima koja često dovode do invaliditeta. Učenicima će biti podjeljena brošura na kojoj se nalazi anketa uz pomoć koje ćemo imati prilike dobiti neke povratne informacije o percipiranju generacije koja stasava u odnosu na osobe s invaliditetom. Provedba projekta je planirana kroz cijelu školsku godinu 2011./2012. a završna konferencija će biti održana u svibnju 2012.

Više o Projektu na www.upit-os.hr

Izvor: Upit-os.hr