*Božić na naš način
Autor: Nataša Kresoja, 28. 12. 2011.

22. prosinca 2011. godine povodom obilježavanja velikog kršćanskog blagdana Božića , u našoj školi održana je priredba .

Što smo sve pripremili pogledajte

Priredbu je otvorio naš tamburaški orkestar koji je s nastavnicom Ivanom Adamček uvježbao pjesmu "Danas se čuje" . Mali nas je zbor obradovao dvjema prigodnim pjesmama "Prosinac" i "Badnjak" koje su izveli uz pratnju nastavnice Milice Kolar. Veliki zbor izveo je pjesmu «Bijeli Božić». Članice dramske skupine krasnoslovile su nam pjesmu "Ekstaza prirode u svetoj noći". Učenice Maja Kopić i Lucija Andračić su nam na sintisajzeru izvele nekoliko kratkih skladbi koje su tijekom prvoga polugodišta uvježbale s nastavnicom Ivanom Adamček . Mali nas je zbor obradovao još trima pjesmama:"Djetešce mileno", "Spavaj, spavaj djetiću" i "Budimo radosni".

Zanimljiv razgovor djevojčice i drva imali smo priliku poslušati u istoimenoj scenskoj igri mlađe dramske skupine koju je uvježbala učiteljica Željka Kovačević.

Što nam sve donosi novogodišnji vlak opisala nam je Paula Šimenić, članica mlađe dramske skupine u istoimenoj pjesmi. Od Evina Lukača  i Lee Barić, članova mlađe dramske skupine, saznali smo kako izgleda polnoćka opisana riječima pjesnika. Plesna  skupina pod vodstvom učiteljice Sandre Kopić nam je uz pjesmu «Sretan Božić svakome» pokazala svoje plesno umijeće.

Veliki nam je zbor dočarao božićni ugođaj pjesmom neobična naziva "Duba dap da".

Kakvi su Isusovi darovi, rekli su nam  učenici  3.a razreda igrokazom koji su uvježbali s učiteljicama Lianom Veber i Katarinom Kudric.

Veliki zbor je na kraju rekao ono što želimo svima: radostan Božić pjesmom "We wish you a Merry Christmas"!

Lijepim željama naših učenika na kraju se pridružila i ravnateljica Dubravka Stanić koja je zatvorila ovu našu božićnu priredbu poželjevši učenicima, roditeljima, nastavnicima i svim djelatnicima škole čestit Božić i sretnu novu godinu!

Knjižničarka: Ljiljana Cecelja