Organizacija nastave na početku školske godine 2021./2022.
Autor: Ana Perasić, 3. 9. 2021.

Poštovani učenici i roditelji, obavještavam Vas da nastava u školskoj godini 2021./2022. počinje u ponedjeljak, 6.rujna 2021. godine.

1. dan nastave

UČENICI 1. RAZREDA

Učenici prvog razreda u pratnji jednog roditelja dolaze 1. dan u školu .

Učenici 1. razreda u matičnoj školi dolaze u 8:30 sati a u područnoj školi Črnkovci u 8:00sati.

Roditelje će o svim važnim informacijama  obavijestiti učiteljice prvog razreda.

UČENICI 2.-8. RAZRED

Učenici će prvi dan nastave imati 3 nastavna sata. Prvi  nastavni sat će imati kod razrednika a ostala 2 sata prema rasporedu.

Učenici 2. i 3. razreda PŠ Črnkovci 1. dan nastave dolazu u školu u 10:00sati

Ulazak u školu

MATIČNA ŠKOLA

Učenici u matičnoj školi dolaze u školu prema sljedećem rasporedu:

1.  razred u 8 sati – ulazak na glavni ulaz

2. razred u 8:10 sati – ulazak na glavni ulaz

3. razred u 8:00- ulazak na stražnji ulaz

4. razred u 8:10- ulazak na stražnji ulaz

5. razred u 7:40 – ulazak na glavni ulaz

6. razred u 7:40 –ulazak na stražnji ulaz

7. razred u 7:50- ulazak na glavni ulaz

8. razred u 7:50 – ulazak na stražnji ulaz

PODRUČNA ŠKOLA

Učenici u područnoj školi ulaze u školu prema sljedećem rasporedu u tjednu od  6.-10.rujna 2021.:

1. razred u 7:50

4. razred u 7:40

2. razred u 12:50

3. razred u 12:40

Učenicima razredne nastave roditelji kod kuće trebaju izmjeriti tjelesnu temperaturu i zabilježiti podatak u bilježnicu/informativku koju učenici pokazuju u školi učiteljici. Učenici predmetne nastave trebaju kod kuće izmjeriti tjelesnu temperaturu i zabilježiti podatak u bilježnicu/informativku).

Prilikom ulaska u školu učenici će proći kroz zaštitnu barijeru, odmah po ulasku nakon preobuvanja će oprati ruke i biti upućeni u učionicu u pratnji razredne učiteljice ili predmetnog učitelja.

Svi učenici prilikom ulaska u školu i izlaska iz škole  nose zaštitne maske sve do ulaska u učionicu. Učenici putnici moraju nositi maske i u autobusu.

Učenici su obvezni nositi maske u školi kada odlaze na toalet, u knjižnicu, informatičku učionicu i ostale prostore u školi(kada se kreću izvan svog razreda).

Učenici trebaju dolaziti u školu prema rasporedu, ne smiju se okupljati i zadržavati u školskom dvorištu ni prije ni poslije nastave.

Boravak u školi

Učenici razredne nastave nakon ulaska u školu do završetka nastave ostaju u učionicama. Učitelji engleskog jezika, vjeronauka, glazbene kulture i izbornih predmeta dolaze u njihovu učionicu(osim nastave informatike koja se odvija u informatičkoj učionici).Učenici razredne nastave u vrijeme boravka u učionicama ne moraju nositi zaštitne maske.

Učenici predmetne nastave ostaju u učionicama prema rasporedu a učitelji se mijenjaju(osim nastave informatike koja se odvija u informatičkoj učionici).

predmetne učionice:

5. razred-učionica hrvatskog jezika(kat)

6. razred- učionica povijesti(kat)

7. razred- učionica matematike(prizemlje)

8. razred – učionica kemije (kat)

Prehrana učenika

Prehrana se organizira za sve učenike od 1.dana nastave. Učenici će jesti u blagovaonici i holu škole.

Preuzimanje udžbenika i radnih materijala

Učenici će u ponedjeljak u školi na satu razrednika dobiti udžbenike i radne materijale. Učenici će dobiti 2 izjave o preuzimanju udžbenika koje roditelji trebaju potpisati. Jednu potpisanu izjavu učenici vraćaju razredniku a druga ostaje roditeljima.

Učenici 1. dan nastave trebaju ponijeti školsku torbu kako bi imali u čemu nositi udžbenike kući.

Svim učenicima želim uspješnu školsku godinu 2021./2022!

S poštovanjem

Krešimir Lagetar, ravnatelj